Хризотил-азбест або «білий азбест» зараховується до групи природних мінералів, що мають комерційну назву «азбест».
Він є частиною серпентинової групи, і структурно відноситься до шаруватих силікатів. Хризотил-азбест має формулу 3МgО•2SiO2•2H2O, являючи собою гідросилікат магнію, що зустрічається в природі у вигляді кристала, що складається з порожнистих трубочок-фібрил діаметром 2,6 • 10⁻⁵мм і довжиною до 2…3 см. Мінерал здатний розщеплюватися хризотилові волокна, завтовшки до 0,5мкм.
Хризотил 3-6 груп відповідає вимогам міждержавного стандарту ГОСТ 12871-2013.
Хризотиловий азбест має деякі виняткові властивості, яких не мають ніякі інші мінерали або синтетичні волокна: він міцніший від сталі, не піддається корозії, вогнестійкий (теплоізоляційний) і непровідний; він набагато дешевший від синтетичних волокон, таких як полівінілацетат (ПВА); він вимагає менше енергії під час виробництва. Економічний та екологічно прийнятний, він додає, при використанні, міцність будь-якої цементної/полімерної суміші, суттєво збільшуючи її зносостійкість. Це матеріал, який найвищою мірою демонструє свою ефективність.
Волокна азбесту за міцністю на розтяг перевищують сталевий дріт; при цьому азбест, завдяки високій адсорбційній здатності, добре зчепляється з цементом, що твердне. Тому такими вдалими виявилися азбестоцементні матеріали — легкі, міцні, водостійкі та водонепроникні, вогнестійкі, корозії, що не гниють і не схильні.
Переваги хризотил-азбесту були продемонстровані у житловому та промисловому будівництві та санітарній інфраструктурі. Цемент на основі хризотилу використовується у виробництві плоских чи гофрованих листів для житлового будівництва, труб для питної води та каналізації, покрівельної черепиці, покриття підлоги, плиток, резервуарів, панелей тощо.
Хризотиловий цемент займає від 85% до 90% на ринку хризотил-азбесту, решта посідає фрикційні матеріали, технічні текстильні вироби, ущільнювачі, спеціалізовані паперові вироби і т.д.
Завдяки своїй низькій вартості він є незамінним при будівництві інфраструктур, необхідних для життя населення країн, що розвиваються, і в забезпеченні питною водою, каналізації, покрівлі, необхідних для здорового способу життя.
За своїми природними властивостями хризотилова галузь виробляє понад 3 000 найменувань промислових товарів.
Хризотил використовується у виробництві:
• покрівельних, стінових виробів (азбестоцементні плоскі та хвилясті листи, пінобетон);
• труб (хризотилцементні напірні та безнапірні труби різного діаметру);
• фасадних плит;
• азбестотехнічних та теплоізоляційних виробів (тканини, шнури, картон, фільтри, фрикційні вироби, гальмівні стрічки, пароніт та ін.);
• фіксаторів захисного шару бетону для влаштування тунелів, герметиків;
• гумотехнічних матеріалів, цегли;
• для приготування мастик, герметиків, футерувальних складів, органосилікатних покриттів, бурових та тампонажних розчинів, асфальтобетонних сумішей, приготування клейових сумішей та замазок, будівельних розчинів, ремонтно-відновлювальних складів.
Цей матеріал входить до складу захисних костюмів для представників професій, пов'язаних із ризиком, наприклад, пожежних, також можна знайти волокна у складі спеціальних паперових виробів, у тому числі виробляється особливий азбокартон, який відрізняється своєю міцністю.
Багато будівельних матеріалів мають азбест у складі, без його застосування ніяк не обійтися на виробництві шиферу, різних труб.
В автомобільній промисловості цей мінерал також відзначився - його використовують для створення гальмівних колодок, прокладок ущільнювачів, муфт зчеплення, дисків та інших запчастин.
Виробництво асфальту також не обходиться без азбесту – він необхідний для закладення асфальтового полотна.
Завдяки низькій теплопровідності, азбест може забезпечити хороший захист від високих температур, тому з його допомогою виконують теплоізоляцію різних нагрівальних приладів. .
Найбільший споживач азбесту — азбоцементна промисловість, понад 75% хризотилового азбесту, що видобувається у світі, традиційно використовується у виробництві азбоцементних виробів, у продуктах цього виду промисловості (труби та листи) міститься 10—15% азбесту (переважно хризотил).
Пакування: Мішки по 50кг